Newsletter 
Wstecz
linia

Nasi partnerzy

Katowice

Genetyka

genetyka.jpgKolejne spotkanie Śląskiej Kawiarni Naukowej poświęcone było sprawom z którymi w niedalekiej przyszłości będziemy mieli do czynienia na co dzień. Nasi goście Panie prof. Ewa Bartnik (biolog molekularny i genetyk z UW) oraz prof. Ewa Marchwińska – Wyrwał (ekolog z Śląskiego Uniwersytetu Medycznego) odpowiadały na pytania dotyczące GMO i komórek macierzystych.


Nie ma żadnych naukowych dowodów na to, że produkty modyfikowane genetycznie są dla nas szkodliwe. Wiele świadczy o tym, że mogą rozwiązać przynajmniej niektóre problemy związanych z niedostateczną ilością wody czy głodem na świecie. Goście kawiarni naukowej nie mieli wątpliwości, że tym co może zagrażać zdrowiu są powszechnie używane pestycydy. W drugiej części spotkania dyskusja toczyła się wokół wykorzystywania embrionalnych komórek macierzystych i dorosłych (nieembrionalnych) komórek macierzystych.

Jak zawsze dzięki inicjatywie Partnerstwo dla Przyszłości całe spotkanie transmitowane było w internecie i tłumaczone na język migowy. Miło też było spotkać zarówno stałych jak i nowych Gości w kawiarni. To Wy tworzycie ten niepowtarzalny klimat. Kolejne spotkanie odbędzie się 5 czerwca.


linia
dodano: 25.05.2009, 21:38 | edytowano: 30.09.2009, 12:04
linia
www.kawiarnianaukowa.pl 2007-2009 (c) | design by ikah.net

Multimedia

Gaz łupkowy. Będziemy energetyczną potęgą?

ekran.jpg

Rozmowa z dr Pawłem Poprawą, geologiem.

st zobacz video

st o spotkaniu


Muzyka uchem fizyka

zrzut_youtube-muz.jpg

Rozmowa z prof. Ernestem Aleksym Bartnikiem.

st zobacz video

st o spotkaniu


Historia najnowsza - jak o niej rozmawiać?

zrzut_youtube-hist.jpg

Rozmowa z Zuzanną Kurtyką, dziennikarzem Piotrem Zarembą i historykiem z IPNu Adamem Dziurokiem.

st zobacz video

st o spotkaniust archiwum